au pair

Przygoda życia? Szansa na rozwój? Co zyskasz stając się Au Pair?

Najstarszy program edukacyjno-kulturalny na świecie, czyli Au Pair daje uczestnikom bardzo dużo możliwości. Młodzi ludzie mogą odwiedzać różne kraje, poznawać masę nowych ludzi, a także uczyć się języka obcego poprzez codzienny kontakt z nim. Co jeszcze sprawia, że Au Pair cieszy się tak dużą popularnością?

Kontakt z obcym językiem na co dzień

Słuchania i wypowiadania się w obcym języku na co dzień nie zastąpi żaden, nawet najlepszy kurs. Nigdzie, jak podczas pracy u rodziny goszczącej nie zdobędziesz swobody posługiwania się żywym językiem. Dzieci są największymi krytykami. Będą poprawiały Cię na każdym kroku, a tym samym Twoje słownictwo zwiększy się, a swoboda wypowiadania się będzie dużo lepsza niż do tej pory.

Chcesz jeszcze bardziej rozwinąć swoje zdolności językowe, poznać gramatykę, a także zdobyć certyfikat potwierdzający umiejętności? Nie ma problemu! W ramach programu Au Pair możesz zapisać się na profesjonalny kurs językowy. Rodzina goszcząca ma obowiązek wygospodarować w ciągu dnia czas, aby Twoja nauka była możliwa i nie kolidowała z opieką nad dziećmi.

Poznasz nowy kraj

Podczas rocznego pobytu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Niemczech, będziesz w stanie odwiedzić wiele intersujących miejsc. Zapoznasz się z lokalną tradycją i kulturą, a także zobaczysz zabytki do tej pory oglądane na zdjęciach.

Nowe przyjaźnie

Nie musisz spędzać czasu wolnego w domu wraz z rodziną goszczącą. Możesz prowadzić aktywne życie towarzyskie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, a także poznawać nowych ludzi.

Zdobędziesz umiejętności przydatne w pracy zawodowej

Dyscyplina, odpowiedzialność, niezależność to cechy, które bardzo doceniają współcześni pracodawcy. Umieszczając w swoim CV informację o uczestnictwie w programie Au Pair, automatycznie komunikujesz, że te cechy posiadasz. W końcu opieka nad dzieckiem jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, którego można się podjąć. Pracodawca na pewno to doceni.

Czy program ma wyłącznie same zalety?

Niestety nie brakuje również uwag krytycznych dotyczących programu Au Pair. W internecie znaleźć można mnóstwo opinii osób nie do końca zadowolonych z tego programu: https://www.youtube.com/watch?v=Mr5p18QFl9s